זיוה אלוני

 

בת  דינה ויובל גוריון

נולדה בגבע   23.01.1952

נטמנה בגבע  8.06.1994

כ"ט בסיוון תשס"ט

גלריה תמונות     דברי זיכרון וניחומים

 

 זויה

כתב שמעון

 

זויקה יקרה שלי, יושב ומנסה לסדר לעצמי את הראש ואת המחשבות וכל זאת במטרה כל כך בלתי נתפסת: לסכם תקופת חיים משותפת ונפלאה של כ־24 שנים, שנקטעה לה כה מוקדם ועמה כל תכניותינו לעתיד.

תחילתה, בראשית ה״רומן״ שלנו עת יצאת להדרכה בגרעין ״עודד״ בבית־שאן, לפני שרותך הצבאי ואני כבר חייל, אז גם גילית את אזני שבעצם, התגשם חלום ילדות ישן שלך ואהבה שקננה בלבך עוד בגיל צעיר מאוד, מצאה לה סוף-סוף את דרכה אלי, כשהמרכיב החשוב ביותר הוא אהבתך לקולי ולשריקתי. בכל הזדמנות, כל השנים הללו, לא פסקת לציין בפני ״מאז ומעולם ידעתי שנועדנו זו לזה״ ואכן, היתה זו אהבה ללא גבול וסייג ודומני שרבים קנאו בנו על כך.

זיוה, זיוה׳לה, ז׳יויק אהובתנו

 

מה יש בך שאת כל-כך נוגעת בכולנו?

מה יש בך שענן כבד של עצב שורה עלינו, על כולנו, מרגע שנודעה מחלתך הנוראה ועם לכתך? מה יש בך שכל אחד ואחד מאיתנו, מקטון ילדינו ועד זקנינו בוכים אותך כאילו את בת או אחות פרטית שלנו?

אלה הכוח, היושר והתום, היופי והעדנה, המסירות, החריצות והצניעות החרישית, האצילית והחברות - שצרוף כולם באחת כל-כך נדירים במקומותינו.

יש בך כל אלה ויותר: הנחישות והעוצמה שבמהלך חייך הביאו אותך אל המוסיקה, הלימודים וההוראה, לבישול, למעורבות העמוקה, לתפיסת מקום משמעותי ומרכזי כל-כך בעולמנו. ולבסוף גם להתמודדות עם המחלה הארורה, עד כלות כל כוחותיך, בלי לוותר לה עד לרגע האחרון ממש...

כשמתינו מונחים לפנינו במקום הזה אנחנו מסכמים אותם, את חייהם, ואני מסרבת! עוד לא הגיע הזמן!

עוד לא הספקת כל מה שאת רצית ויכולה... עוד לא גמרת לגדל את ילדיך. עוד אהבה גדולה בך לגלעד, לארז ולקרן, לשמעון, ליובל ולדינה, לאחיות והאחים.

עוד שמחת חיים אצורה בך, אותה את שרה ומנגנת עם שמעון והילדות של המקהלה, המשפחה והגבעטרון- בחגים ובמועדים ובסתם ימים של חול... עוד נשיות וחיים ויופי של בת עשרים. עוד מרץ והתלהבות שיכולים להזין שנים רבות של יצירה ועשיה...

אנחנו מסרבים לוותר!

אך מה כוחנו?

ז׳יויק חמדתי, רק לשמור אותך בליבותינו הכואבים והאבלים היום עליך אנחנו יכולים, רק לזכור אותך תמיד יפה ומחייכת חיוך צחור וביישני...

נוחי בשלום על משכבך, אהובה

 

                נועה ידין

 

 

 

 

דברי זכרון

 

בדף זה ניתן להוסיף דברי ניחומים וזיכרון לאתר

לאחר בדיקת התוכן הדברים יוצגו באתר

לאחר הכתיבה בבקשה לרשום בחלון את מילת האבטחה

תודה