עודד (דדי) אלוני

 

בן ציפ'קה ומאיר'קה אלוני

נולד בגבע    9.05.1960

נטמן בגבע  22.09.2011

כ"ד אלול תשע"א

 

 

כרונולוגיית חיים:

 

משפחה

עודד נולד בתאריך ה- 09/05/1960, בן לציפק׳ה ומאירק׳ה אלוני אח ליורם, שמעון ושי. כאשר נולד התלבטה ציפק׳ה בשם אותו תקרא לרך הנולד השם שהוצע לה היה "יואש" שם המבטא את הייאוש על כך שנולד עוד בן במקום בת... אך ציפק׳ה שייחלה לבנה תכונות אופי אחרות, קראה לו עודד, שכן לדבריה, לידתו של עודד שמחה ועודדה אותה. הקשר של עודד והוריו היה חם וחזק. ציפק׳ה ציינה תמיד כי עודד תמיד דאג ושמר עליהם ותיפקד על תקן הבת שלא נולדה להם. תפקיד נוסף שלקח על עצמו היה להיות "שר החוץ״, זה ששומר על קשרי המשפחה המורחבת.

עם השנים ונישואי הבנים צמחה המשפחה והתרחבה ומאירק׳ה וציפק׳ה עשו להם מנהג, לכנס בביתם את השבט בכל שלישי ושבת. מפגשים אלה גיבשו וצימחו את הקשר בין האחים ובני הדודים.

  עודד

כתב יורם

 

חלפה שנה מאז נפרדנו. הלב ממען להשלים עם המציאות שלא נשוב להיפגש, לשוחח, להחליף דעות, לתמוך ולחלוק. אחי הצעיר, המועקה מכבידה, הגעגועים מתעצמים. אני נושא את דמותך בליבי ומוצא את עצמי חושב עליך הרבה. אתה לצערי אינך איתנו. נלקחת בטרם עת.

בצעירותך מאז עמדת על דעתך החלה להתעצב אישיותך. ראיתי כיצד גדל וצומח אדם, אח עם אישיות מיוחדת, אדם שבונה לעצמו אישיות על פי דפוסים פנימיים - קודים אותם מכתיב בית תוכנה פנימי. אדם בעל דעה עצמאית מפוכחת ומעמיקה. אדם שיש לו את היכולת להסתכל על החיים בפרספקטיבה רחבה מעבר לטווחים המקובלים - ריאליות הייתה תבנית חייך כבר בצעירותך ניתן היה לזהות אצלך דרישה עצמית גבוהה בכל נושא שבחרת לעסוק בו. השאיפה והיכולת לדרוש מעצמך להגיע לשלמות רוחנית ומעשית היו המאפיינים הבולטים באישיותך הסבלנות והדייקנות שלא ידע גבולות - לעיתים השאירו אותנו משתאים. התבלטת בלימודים, בספורט ובחברה. מעולם לא נבהלת מלקיחת אחריות בתחומים אותם ראית חשובים לתפיסתך. טיפחת הובי כמו שמעטים יכולים לטפח תוך יכולת לימוד עצמית גבוהה, בשקדנות ובמסירות, הצלחת כדרכך לכייל את היכולות לטובת ההישגיות והתוצאות לא אחרו לבוא.

דדלה' אח יקר!

כתב שמעון

 

הימים נוקפים להם והלב ממאן להפנים ולהסתגל לכך שאינך עוד עמנו. היית הינוקא שבינינו ואני זוכר בערגה את היום בו התבשרנו על לידתך ואני אז בן עשר ואין גבול לאושר שהציף אןתנו. שמך ניתן לך על מנת לעודד את הורינו ולא להתייאש מלהביא בת למשפחה ובעקבות לידתך גם שונה שם המשפחה ל׳׳אלוני". היית בן הזקונים וככזה דומני גם הקשר עם ההורים היה כל השנים קרוב והדוק יותר היית ילד שובב וחינני ככל בני גילך ועם השנים התמסרת מאד לעולם הספורט על גווניו השונים לצד הלימודים שאף לרגע לא זנחת והפכת לעלם שרירי ויפה תואר.

דדי אחי הצעיר

 

לאבד חבר קרוב זה כאב עצום אך לאבד חבר קרוב שהוא גם אח צעיר אהוב כמוך זה כאב שאין לו סוף, הקורע אותך לגזרים.

אחראי, נחוש, שקול וחושב,ישר, הגון, פשוט וצנוע, יסודי, חרוץ, בעל תבונת כפיים, חבר, אח, אבא ואדם יקר כל המעלות הנפלאות האלה נקבצו בך דדי.

חלפה כמעט שנה מאז הסתלקת מאיתנו. הזיכרון עדיין חד וטרי, הכאב לא קהה. אין יום שעובר מבלי שהזיכרונות עולים ומציפים מחדש. מאז לכתך החיים כבר לא אותו הדבר. השארת בליבי חלל עצום, הפרופורציות השתנו. אך החיים נמשכים ואנחנו מצווים להמשיך הלאה.

כפי שהבטחתי לך, אחרי מותך אני משתדל לעזור ולשמור ככל האפשר על משפחתך היקרה - עומר, רותם, יונציק, ניציק, איימי ו...התוכים כמובן, דרכם אני מרגיש כל פעם שאני יכול עוד קצת לגעת בך.

אין כמו כמה מילים משירו של מוטי המר הקולעות לתחושה המלווה אותי מאז לכתך 

..." כשתמות, משהו ממך בי, ימות איתך

כי כולנו, כן כולנו, כולנו רקמה אנושית אחת חיה

ואם אחד מאיתנו הולך מעמנו

משהו מת בנו - ומשהו, נשאר איתו ”...

נוח על משכבך בשלום אח צעיר ויקר. אזכור אותך תמיד באהבה ובגעגוע.

 

אחיך שי

לזכרו של עודד אלוני  / שלומי                                                   

ערב שבועות תשע"ב

 

הוא לא עלה בסערה השמימה כפי שמישהו הולך מאיתנו בגיל צעיר, אלא, בקול דממה דקה. לא בהפתעה, כי אם מתוך תהליך מיוסר וארוך ולמרות זאת נתפסתי לא מוכן, כשכל התמונה מסתדרת; אך לב אוהב, יש לו מהלכים משלו .

זה עניין מחייב לכתוב על עודד, אין מקום לזיופים, יש מקום להיות זהיר, מדוד ומדויק. כמו כן יש דברים שהם בתחום הפרטי, אישי ולא אוכל לקבל רשות או לקחת על עצמי לפרסם ללא ידיעה שהיה מסכים לכך. אך לאחר שיישרנו את המסילות אפשר לנוע קדימה ולכתוב לכבודו.