יואב נחשון

 

בן חנה ואליהו נחשון

נולד בגבע  9.3.1933

נטמן בגבע  7.6.2015

כ' סיוון תשע"ה

                        יואב נחשון - קורות חיים

יואב, בן הזקונים של אליהו וחנה נחשון, נולד ב- 9 במרץ 1933, אח ליורם ויעל. יואב גדל ולמד את כל שנותיו בבית הספר המקומי בגבע והיה בן ילדי מחזור ו' של הקיבוץ. יואב היה תלמיד מצטיין בכל תחומי הלימוד, סקרנותו הגדולה וזכרונו המופלא סייעו לו לעבור בהצלחה גם את בחינות הבגרות, דבר שלא היה נחלת רבים באותה תקופה. יואב בלט מאוד בחברה, בספורט ובכוחו הרב והיה שותף בולט בתחרויות רבות בין הנוער המקומי לקיבוצי הסביבה. בהיותו בבית הספר התיכון הכיר את רחל'ה שהגיעה ממושב רשפון כילדת חוץ להתחנך בגבע והשניים הפכו לזוג. בתחילת שנות ה-50 התגייס יואב לצה"ל, שירת בנח"ל וסיים את הצבא כקצין בדרגת סגן. לאחר שחרורו, בקיץ 1955 התחתנו יואב ורחל'ה בגבע וירדו לשנת הגשמה בעיר אילת, שהייתה אז בתחילת דרכה. יואב עבד בבניין וריכז את לשכת התעסוקה ורחל'ה עבדה כגננת בגן הילדים של אילת. לאחר שנה, כאשר רחל'ה כבר נושאת בבטנה את ביתם הבכורה איילת, שבו לגבע להקים את ביתם בקיבוץ. יואב עבד בדיר ונקשר מאוד לענף הצאן.

אבא יואב

אבא חסון עקשן חזק אמיץ אופטימי סקרן וידען, איש מיוחד במינו.

גדלנו אתך לאורך כל השנים נפעמים מהאופי המיוחד שלך.

היית איש של מעשים איש של אנשים איש של ידע עצום וזיכרון מדהים ,לכל שאלה תשובה נכונה ובכל תחום : גאוגרפיה היסטוריה תנ"ך חקלאות, מדעים ידיעת הארץ ותולדות העם והארץ. מאד דומה לאביך סבא אליהו שגם הוא כמוך היה אוטודידקט אמיתי.

                                    אחי הצעיר יואב

כתב יורם

כשנולד יואב, המשפחה מנתה שלושה ילדים: אני בן שמונה, לליק בת ארבע ויואב התינוק.ארבע שנים בין כל ילד. כשיואב גדל, התחלנו להיות יותר שמחים. ככה, היינו משתעשעים: מלחמת כרים, משחקים... ההורים לא היו נוכחים בחיינו הצעירים: נחשון עבד ברפת מארבע בבוקר עד שמונה בערב. חנה עבדה (בהתחלה) בגן הירק שבואדי סידר.

יואב היה ילד שהכל מעניין אותו. התעניין בכל. רצה לדעת. שאל למה ומדוע, ואיך הכל מסתדר. הסקרנות של יואב ליוותה אותו לכל אורך חייו. הראש שלו הכיל אינפורמציה אדירה. זה היה אחד המאפיינים הבולטים ביואב. מה שעניין אותו - הוא למד, חקר לעומק, ידע וזכר! יואב ניחן בזיכרון מצויין! יחד עם זאת, לא התפאר בידע שלו. יואב מאד דמה לנחשון, שהידע, ההתעניינות והזיכרון הפנומנלי שלו - היו בעלי שם, עד סוף חייו!

                                                            תודה

תודה על הזכות לפגוש אותך יואב. בן אדם עם רוח גדולה וחזקה...

תודה על קולך הנדיר והמיוחד, המבטא את מי שאתה באמת! עד ימיך האחרונים שרת. תודה על האפשרות ועל ההתמסרות לכל דרך, רעיון והתנסות שעלו במוח הקודח שלך על מנת לאפשר שיפור ותחזוקה. תודה גם לאדי ועותמן על ההתמסרות והטיפול המעולה!   תודה על פתיחת הלב לקבל ולהודות.

תודה יואב על נצחון הרוח! ציטוט מדבריו של פרופ' סטיבן הוקינג שקראת את כל כתביו: "לא משנה כמה קשים עלולים להראות החיים, תמיד יש משהו שאתם יכולים להצליח בו". הצלחת יואב - למרות ואף על פי כן. - שתצלח דרכך במעבר לעולמות העליונים.

                                                                                                עירית ברבר גוריון.